Nikolaas Kende speelt Brahms en Schumann

Nikolaas Kende wordt geprezen om zijn poëtisch spel en oprechte, passionele muzikaliteit. Als solist en kamermuziekpartner is hij een veelgevraagde pianist op internationale podia. Na het winnen van onder andere de EPTA-wedstrijd, de Tenuto-wedstrijd en de Vriendenkrans van het Concertgebouw Amsterdam, volgden optredens in alle belangrijke zalen in België en Nederland. Hoogtepunten waren de uitvoeringen van pianoconcerti van Brahms, Beethoven, Chopin, Schumann en Bartók, samen met orkesten als Brussels Philharmonic, Antwerp Symphony Orchestra, Symfonieorkest Vlaanderen en het National Radio Orchestra Romania.


Programma:


J. Brahms - Pianosonate nr. 2 in f♯ klein, Op. 2


  1. Allegro non troppo, ma energico

  2. Andante con espressione

  3. Scherzo: Allegro

  4. Finale: Sostenuto — Allegro non troppo e rubato


R. Schumann -  Fantasie in C groot, Op. 17

  1. Durchaus fantastisch und leidenschaftlich vorzutragen; Im Legenden-Ton

  2. Mäßig. Durchaus energisch

  3. Langsam getragen. Durchweg leise zu halte



Toen Johannes Brahms in 1853 zijn muziek voorspeelde aan Robert Schumann, was die zo onder de indruk dat hij riep: “Zoiets heb ik nog nooit gehoord!” Kort daarna publiceerde Schumann zijn legendarische artikel ‘Neue Bahnen’, waarin hij Brahms uitriep tot de toekomst van de Duitse muziek.

Op dit recital hoort u Brahms' tweede sonate – een krachtig, fantasierijk werk in de geest van Beethoven en Schumann – en Schumanns monumentale Fantasie in C, ontstaan uit een diep verlangen naar Clara en doordrenkt van passie, poëzie en heimwee. Een programma vol romantische intensiteit, uitgevoerd door pianist Nikolaas Kende.

 


Za 7 februari 2026 : 20U

Bestel uw tickets hier
Of via deze QR code:

7/02/2026
Piano's Maene Limburg